Feuerhand Storm Lantern 276 Galvanisoitu
UTGÅTT


Feuerhand 276 on klassinen, laadukas myrskylyhty joka sopii säähän kuin säähän. Eternity-versio on paranneltu versio alkuperäisestä mallista, ja nikkelöidyn pinnan sijaan tämä malli on valmistettu galvanisoidusta pellistä, mikä tekee siitä hyvin korroosiota kestävän. Kestää kovaa käyttöä, mutta sopii yhtä hyvin metsään kuin kotipihallekin.
Lampussa suositellaan käytettävän lamppuöljyä/parafiiniöljyä (esimerkiki Kemetlys). Täyttö vain 2/3 kapasiteetista vuotamisen estämiseksi. Kerosiinia tai bensiiniä ei siis suositella käytettäväksi tässä lampussa. Ensimmäisellä käyttökerralla anna polttoaineen imeytyä hetken ennen sytyttämistä.
- Pintamateriaali: Galvanisoitu pelti
- Lasi: Schott-Suprax
- Korkeus: 25,5 cm
- Paino: 0,53 kg
- Säiliön kapasiteetti: 0,34 l
- Palamisaika: n. 20 tuntia
- Valoteho: 3,5 lumen
- Polttoaine: parafiiniöljy/lamppuöljy
Meillä Retkitukussa arvostamme suuresti rehellisiä käyttäjäkokemuksia, joiden avulla uskomme voivamme parantaa valikoimaamme ja inspiroida asiakkaitamme.
Päätavoitteemme on saada aitoja arvioita tuotevalikoimastamme.
Lue lisää käyttäjäkokemuksista täältä.
- EAN:
- 4250435703007
- Tuotemerkki:
- Feuerhand
- Kategoria:
- Pre Summer Sale > Retkeilyvarusteet > Elektroniikka ja valaisimet
Valaisimet > Muut valaisimet

ostoskoriisi.